A'dan Z'ye İngiltere | A&F Yurtdışı Eğitim

A’dan Z’ye İngiltere Hakkında Herşey

1- A&F Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile tanışma;

Barbaros Bulvarı Eski Yıldız Cad. No:36/2 adresinde bulunan ofisimizde öğrencinin temel eğitim ihtiyaçları ve talepleri danışmanlarımız tarafından not alınır ve kendisine en uygun okul ve eğitim programını belirlemek üzere 1 gün süre istenir. Bu süre zarfında öğrenci için en ideal olan programı belirlemek üzere çalışma yapılacaktır. Bu çalışma çerçevesinde A&F Egitim tarafından öğrenciye sunulacak olan okul, İngiltere Hükümeti tarafından yetkili makamlarca onaylanmış ve Türk yoğunluğu az olan bir okul olacaktır.

 

2-Okul Belirleme ve Karar Aşaması

Öğrencinin İngilizce dil eğitimini alma isteme sebebi, ulaşmak istediği İngilizce düzeyi, kendisine uygun olabilecek şehir ve ayırabileceği bütçe göz önünde bulundurarak, öğrencinin maximum verim elde edeceği okul danışmanlarımız rehberliğinde belirlenir. Bu aşamada öğrencinin gitmek istediği dönemde promosyonda olan okullara öncelik verilir.

3-Kayıt İşlemleri

Öğrencinin de onayı alınarak belirlenen okul’a ait olan ingilizce başvuru formu danışmanlarımız rehberliğinde doldurulur.Konaklama çeşitleriyle ilgili öğrenciye detaylı bilgi verilir ve öüğrencinintercih ettiği konaklama tipi form üzerinde belirlenir. Doldurulan form firmamız tarafından karar verilen ve resmi temsilciliğini yaptığımız okula gönderilir. Vize başvurusunu yapabilmemiz için gerekli olan okul kabul belgesi(Acceptance Letter) tarafımıza gönderilir. Bu arada yapılan danışmanlık hizmetinin ücretsiz olduğu bilgisi öğrenciye verilir.

4-Pasaport İşlemleri

İlk kez pasaport alacak öğrencilere pasaportların sürelerine göre belirlenmiş olan ücretler hakkında bilgi verilir. Pasaport alınabilmesi için gerekli olan belgeler ve nereden alınabileceği bilgisi de danışmanlarımız tarafından verilir.

5- Vize İşlemleri

Öğrenci vizesi için gerekli evrak listesi öğrenciye verilir. Danışmanlarımız kontrolünde hazırlanan evraklar ofisimizde bir kez daha gözden geçirilir. Evlakları tamamlanan öğrenci için online vize başvuru formları A&F Egitim danışmanları tarafından doldurulur. Vize başvuru randevusu yine online olarak alınır. Belirlenen randevu gününde öğrenci parmak izi vermek ve dosyasını teslim etmek üzere vize başvuru merkezine gider. Bu şamadan sonar A&F Egitim öğrenci adına online olarak vizesinin durumu takip eder. Vize işlemi tamalanan pasaport kargo ile A&F egitim ofisine ya da öğrencinin adresine teslim edilir.

6-Uçak Biletinin Rezervasyonu ve Satın Alınması

Vize işlemleri tamalanan öğrenci için danışmanlarımız aracılığıyla tüm havayolları uçuşları incelenir ve öğrencinin okul başlangıç tarihinden 1 ya da 2 gün önce için en uygun uçuşa rezervasyon yaptırılır. Öğrencinin de onayı alındıktan sonar bilet kestirilir.

7- Okul Ücretinin Ödenmesi

Okul tarafından gönderilen fatura tutarı öğenci tarafından A&F Egitime yapılır. A&F Egitim de bu ücreti öğrenci adına okulun hesabına yatırır. Faturaüzerinde belirtilen tutar okulun resmi sitesinde yayınlanan ücretle aynıdır. A&F herhangi ek bir ücret talep etmez, ayrıca okula yapılan ödemenin havale ücretini de öğrenciye yansıtmaz.

8- İngiltere’ye Gidiş…

Öğrenciye yolculuk ile ilgili tüm bilgiler verilir.

Yanında olması gereken belgeler;

1-pasaport
2-e- bilet
3-okul kabul belgesi
4-okul faturası
5-konaklama belgesi
6-yurtdışı çıkış harcı ödemesi (15YTL- ziraat garanti gibi bankalardan yapılıyor. Bir makbuz veriyorlar. Pasaport kontrolü sırasında makbuzu görevliye göstermen gerekiyor. Ya da seyahat acenteleri pul olarak satıyor. Alıp pasaportunun arka sayfalarından birine yapıştırabilirsin. Ya da bu işlemi havalimanından yapabilirsin)

Bu belgeler buradan çıkış ve İngiltere’ye giriş için gerekli belgeler. Uçuş saatinden iki saat önce havalimanında olmak gerekiyor. Uçacağın havayolu şirketinin kontuarına gidip bavulunu teslim edip, görevliler tarafından üzerinde koltuk numaranın bulunduğu uçuş kartını alman gerekiyor. Bagaj hakkın genellikle 25-30 kg civarında oluyor.

Uçuş kartınla geçişlerini yapıp uçağa bindikten sonra saatini 2 saat geri alman gerekiyor çünkü İngiltere bizden iki saat geride. Uçuş 4 saat sürüyor. İngiltere’de ki havalimanına indikten sonra pasaport kontrolünden geçiyorsun, daha sonra gideceğin yerde ise görevliler sana neden İngiltere’ye geldiğini soracaklar, bu durumda okul kabul belgeni vermen yeterli.

Bizim tarafımızdan ayarlanan konaklama yerine vardığında ki aile seni bekliyor olacak. Aile ertesi gün okula nasıl gideceğini, evin içerisinde ne gibi haklara sahip olacağını, yemek saatlerini…vs bilgilerini sana verecek.

Bundan sonrası rutin olarak devam edecek…Eğitimin süresince seni rahatsız eden herhangi bir durum olursa(okul ya da aileyle ilgili) lütfen bizi bilgilendir. Sorununu en kısa sürede çözüme kavuştururuz.

Umuyoruz hepiniz harika anılarla geri dönersiniz…

Yurtdışı dil eğitimi ile ilgili sormak istediğiniz tüm sorularınız için AF Yurtdışı Eğitim danışmanlığından bilgi edinebilirsiniz.

AF Study Abroad Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Tel : 0212 259 07 74 – 0212 258 09 20

E-mail : af@afegitim.com

Web : www.afegitim.com

BAŞVURU YAP
Hemen Ara
Yol Tarifi