Studio Cambridge Sir William, 14-17 Yaş | A&F Yurtdışı Eğitim

 

İngiltere yaz okullarından, Studio Cambridge Sir William Yaz Okulu ile ilgili tüm bilgileri, okulun bulunduğu bölge, derslerde verilen İngilizce dil eğitimi, konaklama bilgileri, okulda yapılan aktiviteler ve 2014 yaz kampı fiyat listelerini başlıklar halinde aşağıda bulabilirsiniz.

 

 

Bölge

Richmond the American Int. University, Richmond, London

Kraliyet ailesinin uzun yıllardır dinlenme bölgesi olan Richmond; Londra’nın en nezih bölgelerinden biridir. Trenle şehir merkezine yalnızca 20 dakikalık mesafede bulunuyor. Bölge, Thames kıyısında, birçok kraliyet parkı, tarihi evleri ve caddeleriyle zengin bir şehir merkezine sahiptir. Bölgede bir çok restoran, mağaza, butik, müze, tiyatro ve sinema bulunmaktadır. Sir William 2500 hektarlık Richmond parkına yalnızca 3 dakikalık yürüyüş mesafesindedir. Studio Cambridge’nin Sir William programı Londra Richmond’ da bulunan Richmond the American International University kampüsünde gerçekleştiriliyor. Richmond the American Int. University akademik kurum olup hem ABD hem de İngiltere’de akredite edilmiştir. Üniversite 1843 yılında kurulmuştur ve 1971 yılından beri London University’nin parçası olmuş uluslararası bir üniversitedir. Okul 2 hektarlık alan üzerinde bulunan bir 19.yy binasıdır. Okul Richmond’un merkezine 10-15dk yürüyüş mesafesindedir.

Konaklama

Konaklamalar okul kampüsüde bulunan yurtlarda sağlıyor. Odalarda tek ya da aynı yaş ve aynı cinsiyetten olan 2 ya da daha çok öğrenci kalabiliyor. Okul personeli öğrencilerle beraber yurtlarda konaklıyor Yurtlarda 24 saat görevli bulunuyor. Her öğün için sıcak ve soğuk yemekler bulunuyor. Ayrıca akşam yatmadan önce öğrencilere atıştırmalık, kek, süt, meyve suyu, pasta gibi ikramlarda bulunuluyor. Tüm yemekler (gece yatmadan önce içecek ve atıştırmalar) konaklamaya dahil tutuluyor. Yemekler dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerin dini inançları ve yemek alışkanlıkları doğrultusunda hazırlanıyor. Her öğün için sıcak ve soğuk yemekler bulunuyor.

Aktiviteler

Okulda sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler organize eden ve bu faaliyetlere eşlik eden bir aktivite ofisi bulunuyor. Okulda yüzme, basketbol, badminton, voleybol, rounders ve tabii ki futbol aktiviteleri yapılıyor. Akşamları, eğlence içeren sınavlar, hazine avı, disko ve uluslar arası eğlenceler düzenleniyor. Öğrenciler, haftada 21 saatlik (28 ders) olan Yoğun İngilizce Programını tercih ederek öğleden sonra aktiviteleri yerine İngilizce derslerine devam edebilirler. Londra ve civarına 2 tam gün ve 1 yarım gün tarihi ve turistik gezi düzenleniyor. Dönmeden önceki son haftanızda Londra müzikal ve tiyatrosunu da görme şansınız olacak.

Bireysel Yardım

Okulda her zaman nitelikli elemanlardan oluşan konaklama ve yardım ofis bulunuyor. Ayrıca okulun kapalı olduğu zamanlarda arayabileceğiniz acil telefon hattı bulunuyor. Okulun ücretlerine sağlık sigortası dahildir.

BAŞVURU YAP
Hemen Ara
Yol Tarifi