Studio Cambridge Sir Richard, 10-16 Yaş | A&F Yurtdışı Eğitim

 

İngiltere yaz okullarından, Studio Cambridge Sir Richard Yaz Okulu ile ilgili tüm bilgileri, okulun bulunduğu bölge, derslerde verilen İngilizce dil eğitimi, konaklama bilgileri, okulda yapılan aktiviteler ve 2014 yaz kampı fiyat listelerini başlıklar halinde aşağıda bulabilirsiniz.

 

 

 

Bölge 

Leighton Park School, Reading

 

Reading, Kennet ve Thames nehirlerinin birleştiği yerde, Londra’ya 65 km uzaklıkta bulunan 140.000 nüfuslu, bir üniversite şehridir. Londra merkeze trenle 25 dakika, Londra Heathrow Havaalanına yalnızca 45 dakika uzaklıktadır. Bu bölgeinin en büyük özelliği 8.yy da kurulmuş tarihi bir İngiliz şehri olmasıdır. Reading, alışveriş imkanları, popüler üniversitesi ve Reading Futbol kulübüyle hareketli ve heyecanlı bir şehirdir. Şehirde 3 sinema, bowling salonu, birçok restaurant ve cafeler bulunmaktadır. Studio Cambridge’in Sir Richard yaz okulu programının sunulduğu Leighton Park School kampüsü 24 hektarlık oldukça büyük bir alana kurulmuştur ve şehir merkezine 3 km mesafededir. İngiltere’de popüler olan “En İyi Okullar Kataloğu’nun” editörü Leighton Park School’u ziyaret ettikten sonra bu okulun ‘gördüğü en iyi okul olduğunu yazmıştır.

Konaklama

Konaklama okul kampüsünde bulunan yurtlarda sağlanıyor. Yurtların hepsi okul binasına bir-kaç dakikalık yürüyüş mesefesinde bulunuyor. Kampüsteki konaklamalar modern, büyük ve konforlu odalarda sağlanıyor. Aynı zamanda okul çalışanları da kampüste konaklıyor. Odalar genelde tek kişilik olabildiği gibi aynı yaş ve aynı cinsiyetten olan 2 ya da daha çok öğrenci beraberde kalabiliyor. Yurtlarda 24 saat görevli bulunuyor. Tüm yemekler (gece yatmadan önce içecek ve atıştırmalar) konaklamaya dahil tutuluyor. Yemekler dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerin dini inançları ve yemek alışkanlıkları doğrultusunda hazırlanıyor. Her öğün için sıcak ve soğuk yemekler bulunuyor.

Aktiviteler

Okulumuzda sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler organize eden ve bu faaliyetlere eşlik eden aktivite ofisimiz bulunuyor. Okulda haftalık 2 tam gün ve 1 yarım gün tarihi ve turistik geziler düzenleniyor. Kampüs içerisinde ısıtmalı ve kapalı yüzme havuzu, jimnastik salonu, tenis kortları ve mükemmel bir futbol sahası bulunuyor. Bu tesislerde yüzme, basketbol, badminton, voleybol, rounders ve tabii ki futbol aktiviteleri yapılıyor. Akşamları ise eğlence içeren sınavlar, hazine avı, disko ve uluslararası eğlenceler düzenleniyor.FUTBOL ve DANS : İsteyen öğrenciler, haftada 10 saat dans ya da futbol dersleri alabilirler.

Bireysel Yardım

Okulda her zaman nitelikli elemanlardan oluşan konaklama ve yardım ofis bulunuyor. Ayrıca okulun kapalı olduğu zamanlarda arayabileceğiniz acil telefon hattı bulunuyor. Okulun ücretlerine sağlık sigortası dahildir.

BAŞVURU YAP
Hemen Ara
Yol Tarifi