Studio Cambridge Sir Laurence, 14 -17 Yaş | A&F Yurtdışı Eğitim

 

İngiltere yaz okullarından, Studio Cambridge Sir Laurance Yaz Okulu ile ilgili tüm bilgileri, okulun bulunduğu bölge, derslerde verilen İngilizce dil eğitimi, konaklama bilgileri, okulda yapılan aktiviteler ve 2014 yaz kampı fiyat listelerini başlıklar halinde aşağıda bulabilirsiniz.

 

 

Bölge

Cambridge University-Lucy Cavendish College,Cambridge

Cambridge, 800 yıldır dünyanın en ünlü eğitim merkezlerinden biridir. Sosyal ve kültürel yaşamıyla öğrenciler için ideal bir yerdir.100 bin kişilik nüfusun 20 bin den fazlası üniversite öğrencisidir. Cambridge yılın her mevsimin de öğrenciler tarafından tercih edilen bir eğitim kentidir. Londra’ya trenle sadece 45 dakika uzaklıktadır. Dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerin ve turistlerin varlığıyla, Cambridge; tarihi ve görkemli kolejleri, parklarıyla eğitim ve tatil için güvenli ve nezih bir şehirdir. Studio Cambridge bünyesindeki Sir Laurance yaz okulu programlarını Cambridge Üniversitesi bünyesinde bulunan Lucy Cavendish College’da gerçekleştiriyor. Cambridge Ünivesitesi 31 kolejin birleşmesinden oluşuyor. Lucy Cavendish College 42 yıldır Cambridge Ünivesitesine bağlı bir kolejdir. Okul şehir merkezine yalnızca 10 dk yürüyüş mesafesinde bulunuyor. Okul 80 öğrenci kapasitelidir. Studio Cambridge – Sir Laurance, diğer yaz okulu programlarına oranla daha yoğun bir İngilizce dil eğitimi programı sunuyor. Sabah 09:15 te başlayan İngilizce programı öğleden sonra 15:30 da bitiyor.

Konaklama

Konaklamalar Lucy Cavendish College’in kampüsünde bulunan yurtta ya da Cambridge Üniversitesine bağlı bulunan yurtlarda sağlanıyor. Odalarda tek ya da iki kişi paylaşımlı kalınabiliyor. Tüm yemekler (gece yatmadan önce içecek ve atıştırmalar) konaklamaya dahildir. Okul çalışanları öğrencilerle beraber yurtlarda kalıyor. Yurtlarda 24 saat güvenlik görevlisi bulunuyor. Yemekler dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerin dini inançları ve yemek alışkanlıkları doğrultusunda hazırlanıyor. Her öğün için sıcak ve soğuk yemekler bulunuyor. Öğle yemekleri paket olarak veriliyor. Ayrıca akşam yatmadan önce öğrencilere atıştırmalık, kek, süt, meyve suyu, pasta gibi ikramlarda bulunuluyor.

Aktiviteler

Okulda sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler organize eden ve bu faaliyetlere eşlik eden aktivite ofisi bulunuyor. Sir Laurance diğer yaz okullarına göre daha yoğun bir İngilizce eğitim veriliyor. Sabah 9:30 da başlayıp öğleden sonra 15:30 da biten İngilizce dil eğitiminin ardından öğrenciler akşam saat 18:00’e kadar serbest kalabiliyor. Akşam yemeğinin ardından öğrenciler; sinema, karaoke geceleri, sosyal ve sanat aktivitelerinde bulunuyorlar. Çarşamba ve Pazar günleri 2 tam gün tarihi ve turistik gezi düzenleniyor. Ayrıca dönmeden önceki son haftanızda Londra müzikal ve tiyatrosunu da görme şansınız olacak.

Bireysel Yardım

Okulda her zaman nitelikli elemanlardan oluşan konaklama ve yardım ofis bulunuyor. Ayrıca okulun kapalı olduğu zamanlarda arayabileceğiniz acil telefon hattı bulunuyor. Okulun ücretlerine sağlık sigortası dahildir.

BAŞVURU YAP
Hemen Ara
Yol Tarifi