Studio Cambridge Sir Edward 09-13 yaş | A&F Yurtdışı Eğitim

 

İngiltere yaz okullarından, Studio Cambridge Sir Edward  Yaz Okulu ile ilgili tüm bilgileri, okulun bulunduğu bölge, derslerde verilen İngilizce dil eğitimi, konaklama bilgileri, okulda yapılan aktiviteler ve 2014 yaz kampı fiyat listelerini başlıklar halinde aşağıda bulabilirsiniz.

 

Bölge

The King’s School, Ely

Ely, Cambridge şehrine 25 km, Londra’ya 120 km mesafede, güvenilir, huzurlu ve özellikle öğrenciler için ideal bir bölgedir. Cambridge şehir merkezine trenle uzaklığı yalnızca 15 dakikadır. 1083 yılında kurulmuş olan katedrali ile Ely İngiltere’nin tarihi dokusu bozulmamış klasik bir İngiliz şehridir.

Studio Cambridge Sir Edward isimli yaz okulu programı 1000 yıllık bir geçmişe sahip tarihi The King’s School binasında gerçekleştiriliyor. The King’s School şehir merkezine 3 dakika yürüyüş mesafesindedir. Şehir merkezinde çeşitli geleneksel İngiliz mağazaları yer alıyor. Ely, 15000 nüfuslu modern nezih bir şehirdir. Özellikle yaz okulu öğrencileri için gerek doğası gerekse güvenilirliği açısından ideal bir şehirdir. Okulun tarihi dokusunu gözünüzde canlandırabilmek için Harry Potter’ı hayal edebilirsiniz.

200 öğrenci kapasiteli okulda 15 sınıf bulunuyor, kafeterya, ısıtmalı yüzme havuzu, spor salonu, futbol ve badminton sahası, tenis kortu bulunuyor.

Konaklama ve Yemekler

Konaklama okul kampüsüde bulunan yurtlarda sağlanıyor. 200 öğrenci kapasiteli yurtta öğrenciler odaları iki kişi ya da daha fazla öğrenci ile paylaşıyorlar. Oda paylaşımları yapılırken öğrencilerin aynı yaş ve cinsiyetten olmalarına dikkat ediliyor. Yurtta 24 saat görevli bulunuyor. Öğrenciler tek başlarına okul kampüsünden dışarı çıkamıyorlar. Tüm yemekler (gece yatmadan önce içecek ve atıştırmalar) konaklamaya dahildir. Yemekler dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerin dini inançları ve yemek alışkanlıkları doğrultusunda hazırlanıyor. Her öğün için sıcak ve soğuk yemekler bulunuyor. Ayrıca akşam yatmadan önce öğrencilere atıştırmalık, kek, süt, meyve suyu, pasta gibi ikramlarda bulunuluyor.

Aktiviteler

Okulda sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler organize eden ve bu faaliyetlere eşlik eden aktivite ofisi mevcuttur.

Okulda Çarşamba ve Pazar günleri Londra’ya ve çevresine 2 tam gün tarihi ve turistik gezi düzenleniyor. Dönmeden önceki son haftanızda Londra müzikal ve tiyatrosunu da görme şansınız olacak.

Hafta içi diğer günlerde ise öğrenciler, 09:30-13:00 saatleri arası olan İngilizce dersinin ardından öğleden sonra ve akşamları, futbol, voleybol,  basketbol, yüzme, badminton, tenis, kriket, rounders, dil oyunları,T-shirt boyama,karakalem çalışması,cam boyama, kartpostal yapımı,sinema,tartışma kulübü,müzik,partileri gibi  aktivitelere katılabiliyorlar.

Bireysel Yardım

Okulda her zaman nitelikli elemanlardan oluşan konaklama ve yardım ofis bulunuyor. Ayrıca okulun kapalı olduğu zamanlarda arayabileceğiniz acil telefon hattı bulunuyor. Okulun ücretlerine sağlık sigortası dahildir.

BAŞVURU YAP
Hemen Ara
Yol Tarifi