Studio Cambridge Sir Christopher, 16-19 Yaş | A&F Yurtdışı Eğitim

 

İngiltere yaz okullarından, Studio Cambridge Sir Christopher  Yaz Okulu ile ilgili tüm bilgileri, okulun bulunduğu bölge, derslerde verilen İngilizce dil eğitimi, konaklama bilgileri, okulda yapılan aktiviteler ve 2014 yaz kampı fiyat listelerini başlıklar halinde aşağıda bulabilirsiniz

 

 

 

Bölge

Ridley Hall, Cambridge
Cambridge, 800 yıldır dünyanın en ünlü eğitim merkezlerinden biridir. Sosyal ve kültürel yaşamıyla öğrenciler için ideal bir yerdir.100 bin kişilik nüfusun 20 bin den fazlası üniversite öğrencisidir. Cambridge yılın her mevsimin de öğrenciler tarafından tercih edilen bir eğitim kentidir. Londra’ya trenle sadece 45 dakika uzaklıktadır. Dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerin ve turistlerin varlığıyla, Cambridge; tarihi ve görkemli kolejleri, parklarıyla eğitim ve tatil için güvenli ve nezih bir şehirdir. Studio Cambridge bünyesindeki Sir Christopher yaz okulu programını 37 yıldır her yaz Ridley Hall College’de gerçekleştiriyor. Ridley Hall College 1880 yılından bu yana eğitim veren Camridge Üniversitesine bağlı bir okuldur. Okul geleneksel İngiliz Victorian tarzında yapılmış bir kampüse sahiptir ve 250 öğrenci kapasitelidir. Cambridge şehir merkezine yalnızca 5dk yürüyüş mesafesindedir. 16-19 yaş arası genç öğrenciler için Dünyanın en eski üniversitelerinden biri olan Cambridge Üniversitesi bünyesinde bulunmak ve Cambridge Üniversitesi öğrencileriyle aynı havayı solumak için Sir Christopher yaz okulu programı kaçırılmaz bir fırsat olacaktır.

Konaklama

Konaklama okul kampüsünde bulunan ya da Cambridge Üniversitesine ait yurtlarda sağlanıyor. Odalarda tek kişi ya da aynı yaş ve aynı cinsiyetten olan 2 ya da daha çok öğrenci kalabiliyor. Yurtlar okul binasına 5-25 dakikalık yürüyüş mesafesinde bulunuyor. Okul görevlileri öğrencilerle beraber yurtta konaklıyor ve yurtlarda 24 saat görevli bulunuyor. Tüm yemekler (gece yatmadan önce içecek ve atıştırmalar.) konaklamaya dahildir. Yemekler dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerin dini inançları ve yemek alışkanlıkları doğrultusunda hazırlanıyor. Her öğün için sıcak ve soğuk yemekler bulunuyor. .

Aktiviteler

Okulda sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler organize eden ve bu faaliyetlere eşlik eden aktivite ofisi bulunuyor. Okulda sabah 9:00-12:30 arası İngilizce dil eğitiminin ardından öğleden sonra, furbol, t-shirt boyama, Cambridge Üniversitesi ve civardaki tarihi eser ve müze turları, dil oyunları, maske yapma, cam boyama, drama oyunları, yüzme, basketbol, tenis, badminton, voleybol, rounders aktiviteleri yapılmaktadır. Akşamları, spor ve oyun geceleri, disko ve karaoke akşamları, sinema geceleri, eğlence içeren sınavlar, hazine avı ve uluslararası eğlenceler düzenleniyor. Ayrıca Cumartesi günleri tam günlük geziler yapılıyor. Öğrencilerin Perşembe öğleden sonraları ve Pazar sabahları ise serbest bırakılıyor.

Bireysel Yardım

Okulda her zaman nitelikli elemanlardan oluşan konaklama ve yardım ofis bulunuyor. Ayrıca okulun kapalı olduğu zamanlarda arayabileceğiniz acil telefon hattı bulunuyor. Okulun ücretlerine sağlık sigortası dahildir.

BAŞVURU YAP
Hemen Ara
Yol Tarifi