Studio Cambridge Sir Michael 14-17 yaş | A&F Yurtdışı Eğitim

İngiltere yaz okullarından, Studio Cambridge Sir Michael Yaz Okulu ile ilgili tüm bilgileri, okulun bulunduğu bölge, derslerde verilen İngilizce dil eğitimi, konaklama bilgileri, okulda yapılan aktiviteler ve 2014 yaz kampı fiyat listelerini başlıklar halinde aşağıda bulabilirsiniz.

 

 

 

Bölge

Cambridge, 800 yıldır dünyanın en ünlü eğitim merkezlerinden biridir. Sosyal ve kültürel yaşamıyla öğrenciler için ideal bir yerdir.100 bin kişilik nüfusun 20 bin den fazlası üniversite öğrencisidir. Cambridge yılın her mevsimin de öğrenciler tarafından tercih edilen bir eğitim kentidir. Londra’ya trenle sadece 45 dakika uzaklıktadır. Dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerin ve turistlerin varlığıyla, Cambridge; tarihi ve görkemli kolejleri, parklarıyla eğitim ve tatil için güvenli ve nezih bir şehirdir.

Studio Cambridge bünyesindeki Sir Michael Yaz Okulu programını Cambridge şehir merkezindeki ana binasında gerçekleştiriyor. 1954 yılından bu yana eğitim veren Studio Cambridge, tren istasyonuna 200 metre ve Cambridge şehir merkezine 15 dakika yürüyüş mesafesindedir. Okul 300 öğrenci kapasitelidir.

Konaklama

Sir Michael’de öğrenciler isteğe bağlı olarak aile yanı ve yurt konaklamalarını tercih edebiliyorlar.

Aile yanı konaklamalarda 2 kişi paylaşımlı odalarda aynı cinsiyetten fakat farklı milletlerden öğrenciler beraber konaklıyor. Banyo ve tuvalet ise aile ile ortak kullanılıyor.

Yürüyüş mesafesindeki yurt konaklamalarında 1, 2 ya da 3 kişilik odalarda aynı cinsiyetten fakat farklı milletlerden öğrenciler beraber konaklıyor. Banyolar ortak olarak kullanılmakla beraber isteğe bağlı olarak özel banyolu konaklamalarda olabiliyor.

Yemekler dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerin dini inançları ve yemek alışkanlıkları doğrultusunda hazırlanıyor. Her öğün için sıcak ve soğuk yemekler bulunuyor.

Aktiviteler

Okulda sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler organize eden ve bu faaliyetlere eşlik eden aktivite ofisi bulunuyor.

Haftada 4 sabah ve öğleden sonra aktivitesi, 1 tam gün gezi (cumartesi), haftanın içi her gün Genel İngilizce eğitiminin ardından futbol, T-shirt desing, yüzme, internet, film gösterimi, drama oyunları, voleybol, botanik bahçeleri, maske yapma, müze gezileri, cam boyama, dil ve kelime oyunları, mimari gezileri içeren, aile yanı öğrenciler için haftada 3, yurt konaklamalı öğrenciler için haftada 4 akşam aktivitesi bulunuyor.

Bireysel Yardım

Okulda her zaman nitelikli elemanlardan oluşan konaklama ve yardım ofis bulunuyor. Ayrıca okulun kapalı olduğu zamanlarda arayabileceğiniz acil telefon hattı bulunuyor. Okulun ücretlerine sağlık sigortası dahildir.

BAŞVURU YAP
Hemen Ara
Yol Tarifi