İngiltere Yaz Okulları | A&F Yurtdışı Eğitim

İngiltere Yaz Okulları

İngiltere Yaz Kampları

İngiltere yaz okulu programları kalitesi ve  sistemi ile dünyanın en çok tercih edilen dil eğitimi kamplarıdır. İngiltere yaz okullarının en eski ve köklü okullarından Studio Cambridge yıllardır kalitesi ve eğitim sistemi ile kendini dünyaya kanıtlamış olan bir kurumdur. Sekiz ayrı kampüsten oluşan okul her yerleşkesi için ayrı yaş grupları oluşturur ve her birinin eğitim sistemi birbirinden bağımsız olarak devam eder. Örnek olarak Sir William kampüsü 14-17 yaş grubuna eğitim vermesinin yanı sıra tüm ders programlarını Richmond The American International Üniversitesi ile beraber hazırlar ve derslerin bir kısmı üniversitede verilir. Sir John ise Cambridge Üniversitesi ile birlikte ders çalışmalarını yürütür. Sir Christopher programlarını Ridley Collage ile beraber sürdürür. Kısacası öğrenci sadece bir yaz kampı ortamında İngilizce eğitimi almış olmaz İngiltere’nin en iyi üniversite ortamını da tanımış ve imkanlarından yararlanmış olur.

-Studio Cambridge Sir Edward 09-13 Yaş

-Studio Cambridge Sir Michael 14-17 Yaş

-Studio Cambridge Sir Henry 10-14 Yaş

-Studio Cambridge Sir Richard 10-16 Yaş

-Studio Cambridge Sir Laurance 14-17 Yaş

-Studio Cambridge Sir William 14-17 Yaş

-Studio Cambridge Sir Christopher 16-19 Yaş

-İngiltere Yaz Okulu Vizesi

Yaz Okulunda Eğitim

Yaz okulu eğitimleri sabah kahvaltısından sonra başlar. Yaş ve dil seviyelerine uygun sınıflarda dil eğitimi öğle yemeği saatine kadar ve bazı kampüslerde daha yoğun olarak 15:30’a kadar verilir. Programlar genellikle haftalık 15-20 saat İngilizce dil eğitimi içerir. Eğitim ve dersler öğrencilerin yaş gruplarına ve seviyelerine göre farklılık gösterir.

Yaz kampı Aktivite ve Gezileri

İngiltere Yaz Okulu programlarının ders harici faaliyetleri gezi programları ve çeşitli faaliyetlerden oluşur. Genellikle ders sonrası akşam 18.00’e kadar öğrencilere serbest zaman verilir. Akşam yemeği sonrası ise sosyal ve sanat aktiviteleri, karaoke geceleri, sinema, tiyatro faaliyetleri yapılır Hafta sonları ise genellikle gezi programlarına çıkılır.

Yaz Okullarında Konaklama

Studio Cambridge yaz okullarında konaklama tipi okul kampüsünün içinde yer alan yurt konaklaması şeklindedir. Yurt girişleri okul görevlileri tarafından daimi bir şekilde kontrol edilir ve okul yurdunda 24 saat okul personeli bulunur. Fakat Sir Michael 14-17 yaş kampüsünde aile yanı konaklama seçeneği de vardır. Konaklama yapılan aileler okul tarafından özenle ve çeşitli standartlara tabi tutularak seçilir.

BAŞVURU YAP
Hemen Ara
Yol Tarifi