Dil Okuluna Gitmek İstiyorum | A&F Yurtdışı Eğitim

İngiltere Dil Okulları Bilgi & Başvuru

İngiltere Dil Okullarında eğitim olanakları ve promosyonlarımız için aşağıdaki formu doldurmanız yeterli. Sizi en kısa sürede en güncel fiyatlar hakkında bilgilendirmek için arayalım.

İNGİLTERE’DE DİL EĞİTİMİ VE DİL OKULLARI
İngiltere, İngilizce öğrenmek için dünyada ve Türkiye’de tercih edilen en önemli yurt dışı İngilizce eğitim duraklardan biridir. Eğitim kurumları, öğrencilerin ihtiyaçlarına göre şekillendirilmiş çeşitli kurslarla İngilizce’yi öğretmek için hizmet verirler.
Yetişkinler ve çocuklar için ayrı programlar olduğu gibi, bu programlar da kendi aralarında farklı gruplara ayrılırlar:
Yetişkinler ve genç yetişkinler için hazırlanan programlarda, genel İngilizce eğitiminin yanında, hedefe dönük biçimlendirme daha ön plandadır. Mesleklere yönelik özel İngilizce programları ( iş İngilizcesi, havacılık, hukuk, çeşitli mühendislik dalları, medya, mimarlık, medikal İngilizce vb) , İngilizce seviyesini tespit etmek için IELTS/TOEFL gibi sınavlara hazırlık programları bunlardan bir kaçıdır. Ayrıca çalışma imkânı veren ülkelerde, eğitim boyunca öğrenciye çalışma imkânı vererek programın niteliğine göre, kimi zaman konaklama, kimi zaman hem eğitim hem konaklama konusunda avantaj sağlayan, kimi zaman da sadece ücretli veya ücretsiz staj olanağı sağlayarak öğrencilerin yurtdışı çalışma deneyimi kazandıran, hem dünyaya bakış açılarını değiştiren hem de CV’lerini güçlendirmelerini sağlayan work&travel, au-pair, demi-pair, study-work, internship vb programlar bulunmaktadır. Bunun yanında gerek lise gerekse üniversite seviyesinde öğrencilerine sunulan değişim programları, gönüllü çalışma programları da bulunmaktadır.
Gençler için düzenlenen programlarda ise yaz kampı şeklinde olan programlar olabildiği gibi, öğrencinin hedeflerine uygun programlar da bulunmaktadır. Meslek edinme amaçlı sertifika programları ve üniversite yaşamına hazırlık için özel dizayn edilmiş İngilizce eğitim programları, yurtdışında lisans eğitimi alabilmek için öğrencilerin girdiği ve gerek ülke gerekse tercih edilecek bölüm bazında değişen sınavlara yönelik İngilizce programları gençlerin hayata hazırlık aşamasında tercih ettikleri programlardandır.
Çocuklar için düzenlenen İngilizce eğitim programları, dil eğitimlerini eğlenceli bir şekilde sunarak İngilizce eğitimi amaçlar. En yoğun programda bile eğlenceli bir etkinlik (geziler, oyunlar, yarışmalar vb.) mutlaka bulunur.
Tasarlanan programlardan kimi eğitim, sadece eğlenceli etkinlikler barındırırken, kimi eğitim, spor aktiviteleri (futbol, basketbol, binicilik vb) kimi sanat ağırlıklı (bale, resim, müzik, enstrüman eğitimi vb.), kimisi günümüzün popüler konularından kodlama (robotik, yazılım veya kodlama vb.) ağırlıklı olabilmektedir.
Konaklamalar tercihe göre değişmekle birlikte, genellikle küçük yaş gruplarında yurt, yetişkin yaş gruplarında aile yanı konaklama şeklinde olmaktadır.
Maliyetler okula ve okulun bulunduğu şehirlere göre değişiklik gösterir. Okulun tesisi özellikleri, eğitmen kadrosu, denetlenme başarıları, sertifikasyonları, tecrübesi, yeni veya köklü bir kurum oluşu, lokal veya uluslararası oluşu, butik veya yaygın bir kurum oluşu da okul fiyatlarını etkileyen faktörlerdendir.
Dil okulu fiyatları ile yaz okulu/yaz kampı fiyatları arasında ciddi bir fark bulunur. Bu farkın temel nedeni, yaz okullarının çok sayıda etkinlik ve geziyi ve bunlar için kullanılan malzemeleri de kapsayan “her şey dahil” ücretlerle sunulmasından kaynaklanır.
Maliyetler, gidilen şehre ve hafta sayısına, konaklama türünün lüks seviyesine göre değişiklik gösterir. Kendi özel banyosu olan tek kişilik odadaki konaklama ile paylaşımlı oda ve paylaşımlı banyolu odaların fiyatları farklıdır. Hafta sayısı uzadıkça, genellikle haftalık okul fiyatı düşer. Genellikle konaklamalarda yaz ve kış dönemi arasında fiyat farkı bulunur. Fiyatlar yazın daha yüksek kışın daha düşük olur.
Maliyet hesabı yapılırken dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da okul ve konaklama ücretlerine ilave olarak, uçak bileti, vize, okul ve konaklama kayıt ücretleri, harçlık ve sağlık sigorta giderlerinin toplam maliyete ilavesinin unutulmamasıdır.
Okullar genellikle aşağı yukarı aynı fiyatlarda olmasına rağmen, konaklamalar İngiltere sahil kesimlerinde (Brighthon, Southerbourne, Portsmouth vb) ve İngiltere’nin daha orta kesimlerinde (Manchester, Leeds vb. ) bölgelerde daha uygun fiyatlıdır. Londra’ya yaklaştıkça konaklama fiyatları daha yüksek seyreder.
Dil eğitiminde en önemli konulardan biri de Türkçe konuşmamaya özen göstermektir. Bunun için eğitim için genellikle Türk’ün daha az olduğu yerler seçilmeye çalışılsa da artık bu eskisi kadar mümkün olamamaktadır. Burada öğrencinin dirayeti ve gösterdiği özen ön plana çıkmaktadır. Her ne kadar memleket özlemi ön plana çıksa da yabancı arkadaş edinmek İngilizce yetisini daha çok arttıracaktır.
İngiltere’de ortalama okul maliyetlerinin haftalık 150 £ ve ortalama konaklamaların 170 £ civarında seyrettiğini bilmek fiyat hesabında aşağı yukarı bir fikir verecektir. Kısa süreli eğitimlerde de uzun süreli eğitimlerde de aynı sabit maliyetler olduğu ve hafta sayısı uzadıkça haftalık eğitim maliyetlerinin azaldığı düşünülürse, kısa süreli eğitimlerin görece olarak daha pahalıya geleceğini düşünülebilir.
Daha detaylı bilgi ve fiyatlar için, İngilizce dil okulları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

BAŞVURU YAP
Hemen Ara
Yol Tarifi