Hong Kong | A&F Yurtdışı Eğitim

Hong Kong; Hong-kong Adası, Kowloon Yarımadası ve 235 kadar küçük adadan meydana gelmiştir. Hong Kong, Asya’nın en büyük serbest pazarı ve limanı, en işlek ticaret, endüstri ve turizm merkezidir. Hong-Kong, 1842 yılında Nanking Antlaşmasıyla Çinlilerden İngilizlere geçti. 1949’da İngiltere’nin Çin’i tanımasıyla ekonomik hayatı çok gelişti. İkinci Dünya Savaşı esnasında (24 Aralık 1941’de) Japonların eline geçen Hong-Kong, 1945’te yeniden İngilizlere verildi. Yapılan yeni bir anlaşma neticesinde 1996’da Çin’e geri verildi. Hong-Kong’un yayıldığı adalar grubu dağlıktır. Buralarda düzlüklere pek az rastlanır. Düzlükler denizin doldurulmasıyla elde edilmiştir. En yüksek yeri 551 m ile Victoria Tepesidir. Hong-Kong’da tropikal muson iklimi hâkimdir. Sıcaklık ortalaması yazın 28°C, kışın ise 15°C’dir. Ortalama yağış miktarı 2.159 milimetredir. Yağışlar genellikle haziran ve eylül ayları arasında görülür. Çin Halk Cumhuriyeti’nin özel bölgesi konumundaki Hong Kong küçük bir balıkçı kasabasından dünyanın en büyük bankacılık ve ticaret merkezlerinden birine dönüşmüştür. Doğal bir güzellik olan körfeziyle diğer medeniyetlere de açık olan şehir, Çin kültürünü diğer kültürlerle tanıştırmış ve kaynaştırmıştır. Sadece ticari açıdan bir harika olarak düşünmemek gerekir Hong Kong’u. Gezilip görülecek yerler ve eğlence konusunda da çok zengin bir şehirdir.

Ocean Park: Aberdeen ile Repulse koyunun arasında yer alan Ocean Park Güneydoğu Asya’nın en büyük marina eğlence parklarından biridir. 40’ın üzerinde aktiviteye sahip bu parkta mutlaka kendinize uygun bir şey bulursunuz. Victoria – Taipin Tepesi: Deniz seviyesinden 554 m yükseklikte bulunan bu yer Hong Kong’un en yüksek noktasıdır. Taipin tepesi tüm Hong Kong ‘u ayaklarınıza seren eşsiz bir manzaraya sahiptir. Buraya ulaşım tramvayla ya da dağ yolundan olmaktadır. Ziyaretçiler çoğunlukla tramvayı tercih etmektedirler. Tsim Sha Tsui: Alışveriş cenneti olarak bilinen Tsim Sha, Kowloon yarımadasında bulunmaktadır. Alışveriş yapabileceğiniz birçok mağaza, restoran ve kafe-barları burada bulabilirsiniz.

Hong Kong bütün bu özelliklerinin yanı sıra Çince eğitimde çok kaliteli ve ucuz Çince dil okullarına sahiptir. Hong Kong canlı ve kozmopolit yaşam tarzı ile tam bir öğrenci şehridir.

BAŞVURU YAP
Hemen Ara
Yol Tarifi