Hangzhou | A&F Yurtdışı Eğitim

Zhejiang eyaletinin başkenti olan Hangzhou, aynı zamanda eyaletin politika, ekonomi ve kültürel merkezidir. Çok sayıda doğal harikasıyla ve kültürel mirasıyla Hangzhou, Çin'in en önemli turistik yerlerinden biridir.

Şehrin güney sınırını Büyük Kanal oluşturur ve Çin'in güneyindeki Qiantang nehrine katılır. Bu katılım harika Yangtze deltasını oluşturur. Hangzhou astropikal muson iklimine sahiptir ve burada 4 mevsim yaşanır. Buna karşın yazın sıcak kışın çok soğuk dönemler olur. Batı Gölü şüphesiz Hangzhou'nun en güzel yerlerinden biridir. Doğal harikaları, manzarası, tarihi kalıntıları ve kültürel mirasıyla ünlü bir yerdir.

Hangzhou'da çok sayıda ulusal müze kurulmuştur. Müzeler Çin kültürünün tanıtımını sağlar. Mesela Ulusal İpek Müzesi ve Çay Müzesi, Hangzhou'daki diğer müzelere oranla cezbedicidir ve geleneksel Çin kültürünü daha iyi tanıtır. Seyahatinizin en önemli kısımlarından birini yerel tatlar oluşturur. Hangzhou yemekleri, hazırlanışı, pişirilişi ve sunumu açısından sofistike bir tada sahiptir.

Hangzhou'daki alışveriş mekânları da eğlenceli ve uygun fiyatlıdır. Ziyaretçiler ve turistler, Qing He Fang sokağına gitmekten çok hoşlanır. Sokak tarihi, kültürü ve daha birçok özelliğiyle Güney Song Hanedanlığı'ndan (1127-1279) kalan çok meşhur bir yerdir. Hangzhou geceleri çay evleri, çeşitli pubları ile ve popülerdir. Batı Gölü'nün eşsiz doğal güzelliğiyle çevrili kent, yüzyıllardır ziyaretçilerin ve turistlerin akımına uğruyor. Ünlü gezgin Marco Polo, 13'üncü yüzyılda geldiği Batı Gölü'nün doğal güzelliğini, şiirlerinde esin kaynağı olarak kullanmıştır.

Şehirde ayrıca The Solitary Tepesi adası, Outer Gölü, Fei Lai Feng ve Ling Yin Tapınağı görülmeye değer. Tam yanlarında da General Yue Fei Mozolesi bulunuyor. Six Harmonies Pagoda'da bu yapılara eşsiz bir doğal güzellik sağlıyor.

Hangzhou'de Çince dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için kaliteli Çince dil kursları bulunmaktadır. Çince dil eğitimi günümüzde ticari hayatın vazgeçilmez dillerinden biri oldu. Hangzhou dil okulları en bilinen en uygun fiyatlı Çince dil eğitimi veren okullardır.

BAŞVURU YAP
Hemen Ara
Yol Tarifi