Guangzhou | A&F Yurtdışı Eğitim

Guangdong Eyaletinin başkenti ve en önemli şehri olan Guangzhou, aynı zamanda bir diğer ismi olan Kanton ile de anılır. Pearl Nehrinin kıyısında kurulu olması onu bir liman şehri haline getirmiştir. Şehir konumunun verdiği kolaylıkla güney Çin denizine ve dolayısıyla Hong Kong'a deniz yoluyla bağlanmıştır. Çin'in en yoğun nufuslu 3. Şehridir.1957 den beri her sene ilkbahar ve sonbaharda düzenlenen Çin İhraç Malları Fuarı ile adından sıkça söz edilir. İklimi yazlar çok sıcak ve yağışlı, kışlar ılık ve nispeten yağışlı geçer. Ilıman iklimi sebebiyle yıl boyunca birçok değişik çiçek yetiştirilir. Bu sebeple Çinliler arasında Çiçek Şehir olarak bilinir.

Ekonomisi İmalat sanayi ve Fuarcılık sektörleri üzerine kurulmuştur. Guangzhou birçok gezilecek ve görülecek yere sahiptir. Shamian Adası, Six Banyan Trees Tapınağı, Huaisheng Camii, Chime Long Paradise, Dr. Sun Yat, Sen's Anıtı,Chen Clan Tapınağı, Qingping bunlardan bazılarıdır.

Guangdong El Sanatları ve Kültürü Müzesi, Guangdong Provincial Müzesi, Western Han Dynasty Müzesi' de Guangzhou da bulunduğunuz süre içinde Çin kültürü hakkında pek çok bilgi edineceğiniz yerler arasındadır.

Guangzhou' da yurtdışı dil eğitimi almak isteyen öğrenciler ve iş adamları için birçok Çince dil kursu bulunmaktadır. Çince dil eğitimi günümüzde özellikle ticaret hayatının en önemli dillerinden biri oldu. Guangzhou dil okulları' nın Çince eğitimde tercih edilmesinin başında Çin'le iş yapan birçok Türk firmasının buradaki fuar'lara katılmasıdır. Çin iş dünyasının en önemli sektörleri, firmaları endüstriyel bazda sergileyeceği ürün ve hizmetleri profesyonel ziyaretçilere sunmakla beraber yeni iş bağlantıları, en yeni teknolojiler ve imalat endüstrisinin tüm alanlarında kullanılan komple çözümler, imalat endüstrisinin karar vericileri, teknoloji üreticileri ve devlet yetkilileri, yüksek sayıda uluslararası katılımcı ve ziyaretçisiyle yeni pazarlara açılmak isteyen firmalar için eşsiz fırsatlar sunmaya devam ediyor.

BAŞVURU YAP
Hemen Ara
Yol Tarifi