Fransa'da Üniversite | A&F Yurtdışı Eğitim

Öğrenciler lise dönemini bitirdikten sonra iyi bir üniversite için tercihte bulunmaktadır. Ancak; Türkiye’deki sınav sistemi ile yurt dışında bulunan eğitim sistemleri birbirlerinden oldukça farklıdır. Bu nedenle de yurt dışında eğitim çok daha farklı ve nitelikli olduğundan öğrenciler yurt dışında eğitim almayı tercih etmektedir. Sebeplerden en önemli olanı ise bu noktada yabancı dilin de gelişimine katkıda bulunulmasıdır. Gidilen ülkenin dili, eğitim süresi boyunca kullanılmak ve öğrenilmek zorunda olduğundan öğrenciler yabancı dillerini geliştirerek ülkelerine dönüş sağlamaktadır. Özellikle Türk öğrenciler tarafından en çok tercih edilen ülkelerden biri de tartışmasız Fransa’dır. Fransa’da üniversite eğitimi almak, öğrencilerin hem İngilizcesinin hem de Fransızcasının gelişmesine büyük katkı sağlamaktadır. Fransa’da eğitim alınabilecek en iyi üniversiteler ve detayları ise aşağıda yer almaktadır.

HEC Paris

Fransa’nın başkentinde yer alan bu üniversite, Fransa’nın en önde gelen üniversitelerinden biridir. Pazarlama, Strateji ve İş Politikası, Diller ve Kültürler ya da Vergi Kanunu gibi pek çok bölüm bu okulun bünyesinde yer almaktadır. HEC Paris, her yıl binlerce öğrenci mezun etmektedir. Fransa’da üniversite eğitimi alan ve mezun olan öğrenciler çok kısa vadede de iş bulabilme fırsatını elde edebilmektedir. Tüm bunların yanı sıra, öğrenciler için sosyal yaşam alanında da pek çok imkan sunulmaktadır. Üniversite bünyesinde bulunan sosyal kulüpler sayesinde öğrenciler pek çok aktivite de sağlayabilmektedir.

Üniversitede eğitim Fransızca ya da İngilizce yapılmaktadır. Bu bağlamda öğrenciler istedikleri dili geliştirebilme fırsatını da yakalayabilmektedir. TOEFL ya da IELTS gibi sınavlardan alınan belli puanlara göre alım yapan üniversite, aynı zamanda lise ya da dengi okullardan mezun olma şartı da aramaktadır.

Universite Cloude Bernard Lyon 1

Fransa’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği okullar arasında yer almaktadır. Bu okul Lyon kentinde yer almaktadır. Üniversite, öğrencilere lisans eğitiminin yanı sıra aynı zamanda sertifika imkanları da sunmaktadır. Bu sayede öğrenciler hem üniversite hayatlarına devam etmekte hem de alanları ile ilgili sertifikalar da edinebilmektedir.

Belli ücretler karşılığında eğitim veren bu üniversitede Sağlık, bilim ya da öğretmenliğe kadar pek çok bölüm de bulunmaktadır. Öğrenciler bu okuldan mezun olduklarında vasıflı ve donanımlı olarak mezun olmaktadır. TOEFL ve IELTS gibi sınavlardan belli puanlar almak başvuru için ön şartlar arasında yer almaktadır. Aynı zamanda üniversiteye başvurabilmek için de lise ya da dengi okullardan mezun olmak gerekmektedir. Bu okullara başvuru yaparken öğrenciler vize işlemlerini halletmekte ve okul tarafından belirlenen diğer prosedürleri de halletmektedir.

Fransa’da üniversite eğitimi alacak olan öğrencilerin bir diğer avantajı da bu üniversitenin sosyal imkanlarının da fazla olmasıdır. Üniversite kulüpleri sayesinde öğrenciler diledikleri etkinlikleri sağlayabilmekte ve boş zamanlarını da kaliteli bir biçimde değerlendirebilmektedir. Bir diğer önemli nokta ise yine öğrencilerin çalışma imkanlarının da bulunmasıdır.

Fransa, hem İngilizce hem de Fransızcanın konuşulduğu bir ülkedir. Bu nedenle bu ülkede okuyan öğrenciler her iki dili de geliştirebilme imkanına sahip olabilmektedir.

Af Eğitim Fransa’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilere gereken desteği sağlamakta ve onlar için başvuru işlemlerini de gerçekleştirmektedir. Evrakları da yakından takip eden Af Eğitim, öğrenciler yerleşene kadar desteklerini eksik etmemektedir. Öğrenciler merak ettikleri her konuda Af Eğitim ile iletişime geçebilmekte ve deatylar hakkında da bilgi talebinde bulunabilmektedir. Af Eğitim Türkiye’den pek çok öğrencinin yurt dışında eğitim almasına vesile olmuş, oldukça kaliteli danışmanlık firmalarından biridir.

BAŞVURU YAP
Hemen Ara
Yol Tarifi