Dalian | A&F Yurtdışı Eğitim

Pekin, Xian, Nanjing veya Luoyang ile kıyaslandığı zaman Dalian, sadece 100 yıllık tarihi ile genç bir şehir. Çin'de Liao-dong Yarımadası'nın burnunda yer alan Dalian, kuzeydoğu Asya'nın ticaret ve finans merkezidir. Bu nedenle de "Kuzey Çin'in Hong Kong'u" olarak da tanımlanır. Dalian ismi ilk olarak Qing Hanedanı'ndan İmparator Guangxu anısına, Dalian Körfezine atfen kullanıldı. 20'nci yüzyılın başlarında körfez bölgesi hızlı bir gelişim sergiledi ve Dalian kayda değer bir büyüme ve öneme ulaşan bir şehir yapısına büründü.

Hem Rus hem de Japon kolonicilerin amacı, sömürge döneminde kendilerine ait bir ülke yaratmaktı. Fransız kültürünün etkisinde kalan bir grup Rus mimar, Dalian'a gelerek Paris rüzgârı estirdiler. Bu mimari yapılar, şehrin bugünkü yapısının mimari tabanını oluşturdu. Şehir de iki şey çok önemlidir. Biri futbol, diğeri ise modadır. "Doğu'nun Brezilyası" ismini kazanan şehir, birçok Çin futbol maçına ev sahipliği yapar. Şehirde karnaval havasındaki bir diğer etkinlik ise Dalian Uluslararası Moda Festivalidir. Gerek ülkeden gerekse dünyanın farklı ülkelerinden birçok ünlü, tasarımcı, pop yıldızı, tekstilci bu festivalde bir araya gelir ve dünyaya ln-Fashion şöleni sunulur.

Şehirde harika manzaraya sahip üç ana nokta vardır. Downtown Bölgesi, Binhai Road Bölgesi ve Xinghai Park Scenic Area ayrıca şehirde öne çıkan diğer yerlerse, Bangchuidao, Laohutan Park, Yamvoling, Fujiazhuang ve Yuexiu Villa Xinghai Sergi Merkezi dir. Burası, Spring Fireworks Festival, International Beer Festival ve Dalian International Fashion Festival gibi büyük etkinliklerin gerçekleştiği bir merkezdir.

'Port Anhur" olarak bilinen Lushun, Dalian şehrinin batı ucunda ve Liaodong yarımadasının güney sınırında yer alır. Askeri açıdan önemli bir stratejik nokta olan Lushun bu nedenle birçok tarihi hikayeye ev sahipliği yapar ve çok sayıda tarihi eseri içinde barındırır. Dalian' ın 240 kilometre kuzeyinde bulunan Bingyu Vadisi, dik kaya formasyonları ile öne çıkar. Şehrin 50 kilometre kuzeydoğusunda yer alan Jinsihtan ise popüler bir doğal parktır. Liaodong yarımadasının ucunda olması ile bir sahil şehri yapısında olan Dalian, su sporları sevenlerin ve bu şekilde zamanlarını geçirmek isteyenlerin tüm ihtiyaçlarını giderebilir.

Dalian Çince öğrenmek için tercih edilen popüler bir şehirdir. Çince dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için sayısız Çince dil kursu bulunmaktadır.

BAŞVURU YAP
Hemen Ara
Yol Tarifi