Belgrad Ün. Tıp Fakültesi Kayıt Ofisi | A&F Yurtdışı Eğitim

Belgrad Ün. Tıp Fakültesi Kayıt Ofisi

Kayıtlar başladı. Elinizi çabuk tutun!

Belgrad Ün. Tıp Fakültesi ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmak için aşağıdaki formu doldurmanız yeterli. Sizi en kısa sürede, en güncel fiyatlar hakkında bilgilendirmek için arayalım.

Belgrad Ün. Tıp Fakültesi Kayıt Ofisi

Belgrad Üniversitesi, tüm Sırbistan’daki en eski üniversite ve yükseköğretimdeki en önemli kurumudur. 1808 yılında kurulmuştur. 1905 yılında üniversite statüsüne yükseltilmiştir.

Yıllardan beri hem uluslararası hem de Sırbistan’da önemli akademik faaliyetlere imza atmıştır. Misyonu ve vizyonu ile bir dünya üniversitesi olan Belgrad Üniversitesi bugün hala mezunlarıyla ve akademik başarılarıyla faaliyet göstermeye devam etmektedir.

Belgrad Üniversitesi uluslararası listelerde ilk 1000 içerisinde bulunup ve Avrupa’da ki bütün ülkelerde denkliği olmakla beraber öğrencilerine yurt dışı kapılarını kolaylıkla açan mavi diploma ile mezun etmektedir.

Öğrenciye sahip çıkan ve öğrenci memnuniyetini ve fikirlerini önemseyen hem geleneksel hem de modern yapısıyla bugün iş dünyasında aranan mezunlar yetiştirmektedir. Girişimci, yetenekli, aydın ve çağdaş eğitim sistemiyle öğrenciyi sonuna kadar destekleyen Belgrad Üniversitesi bünyesinde bulunan 31 fakülte ve 13 enstitü ile büyümeye devam etmektedir.

“Uyumayan şehir” Belgrad’da çok yüksek kalitede eğitim olanakları sunan üniversite, gençlerin öğrenirken hayattan doyasıya keyif alarak sosyal ve kültürel yönlerini de geliştirebilecekleri bir atmosfere sahiptir.

Belgrad Ün. Tıp Fakültesi’ne Kayıt İçin Gerekli Belgeler

 • LİSE DİPLOMASI: Lise Diploması aslı ve Noterden tasdikli sureti, vilayet makamından apostilli. Orijinal lise diploması eğer diploma kayıpsa liseden kayıptır belgesi “DİPLOMAYI KAYBETTİĞİ İÇİN BU BELGE VERİLMİŞTİR” yazısı yazması gerekmektedir ve orijinal belgeye apostil mührü.
 • PASAPORT FOTOKOPİSİ: Pasaport geçerlilik süresinin en az 2 yıllık olması gerekir. Yeşil pasaport oturum işlemleri için kabul edilmemektedir. Yeşil pasaportu olan öğrencilerin bordo pasaport çıkartması gerekmektedir. (Pasaport 5 yıllık olması önerilir)
 • TRANSKRİPT: Lise not dökümü 1.2.3.4. dönemi yıl sonu notlarını gösteren belge. İl ya da ilçe emniyet müdürlüğünden onaylı, vilayet makamından apostilli.
 • SAĞLIK RAPORU: Devlet hastanelerinden veya aile hekimliğinden alınan sağlık raporu, sağlık müdürlüğü onaylı resimli ve vilayet makamından apostilli. HEPATİT C VE HIV testi sonuçlarına negatif ibaresi yer almalıdır.
 • NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ: Nüfus müdürlüğünden alınacak. Vilayet makamından apostilli.
 • FOTOĞRAF: 6 adet (3.5× 4.5) vesikalık resim arka zemini beyaz olması gerekir.
 • ADLİ SİCİL KAYDI: Vilayet makamından apostilli.
 • TAAHÜTNAME: Yurtdışında eğitim göreceği süre boyunca eğitim ve yaşam masraflarını karşılayacağına dair noterden belge. Vilayet makamından apostilli.
 • VEKALETNAME: Yurtdışında eğitim işlemlerini eğitim danışmanımıza işlemlerle ilgili yetki verdiğinize dair noterden belge.
 • İKAMETGAH: Nüfus müdürlüğünden alınacak 2 adet.
 • ULUSARARASI DOĞUM BELGESİ: Nüfus müdürlüğünden alınacak. 2 adet.

NOT: Apostil mührü Valilik veya Kaymakamlık makamlarında basılan bir mühürdür. Belgenin yurtdışında üst makamlarda geçerliliğinin olmasını sağlamaktadır.

Daha detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

BAŞVURU YAP
Hemen Ara
Yol Tarifi