Melbourne | A&F Yurtdışı Eğitim

Melbourne Şehri Tarihi ve Genel Özellikleri

Melbourne şehri, Avustralya eğitim bölgelerinden birisi olup dünyaca tercih edilen kaliteli dil okullarına sahiplik yapmaktadır. Avustralya’da ingilizce öğrenebileceğiniz en kaliteli Melbourne Dil Okulu Fiyatları ve daha fazlası için ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Melbourne, Avustralya’nın Victoria eyaletinin başkentidir.
Melbourne, çeşitli ekonomi dergilerinin yapmış olduğu Dünyanın En Yaşanılabilir Şehirleri anketinde kültürel nitelik, iklim, yaşama ücreti, ve sağlık, suç oranı gibi sosyal koşullar bakımından dereceler almıştır.
Şık görünümülü şehir merkezi, ilginç mimari yapıları, güzel su kenarı banliyöleri ve mükemmel eğlence ve spor tesisleri ile çok güzel bir uyumu olan büyük ve kozmopolit bir şehirdir.

Ayrıca Melborne birçok ulusal ve uluslararası kültürel ya da sportif etkinliğe evsahipliği yapar. Avustralya’nın spor kenti olarak adlandırılan Melbourne, ülkenin büyük spor musabakalarına ev sahipliği yapmaktadır. Bunlar Melbourne Bahar At Yarışları Festivali (Melbourne Kupası buna dahildir), Avustralyan Formula Bir Grand Prix, Avustralya Açık Tenis Turnuvası ve AFL Büyük Finali. Melbourne güney yarımkürenin ilk Olimpiyatlar’ına 1956 yılında ev sahipliği yapmıştır. 2006 İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları’da Melbourne’de düzenlenmiştir.

Neler Yapabilirsiniz ?

Yarra Nehri’nin kıyısında, parkın, yeşilin tadını çıkarabilirsiniz. Aquaparki gezebilir, çeşitli restoran ve kafelerde çok özel lezzetleri keşfedebilir ve spor falliyelerinin öne çıktığı bu şehirde kendinize uygun bir spor etkinliğine katılabilirsiniz.

BAŞVURU YAP
Hemen Ara
Yol Tarifi