Gold Coast | A&F Yurtdışı Eğitim

Gold Coast Şehri Tarihi ve Genel Özellikleri

Gold Coast şehri, Avustralya eğitim bölgelerinden birisi olup dünyaca tercih edilen kaliteli dil okullarına sahiplik yapmaktadır. Avustralya’da ingilizce öğrenebileceğiniz en kaliteli Gold Coast Dil Okulu Fiyatları ve daha fazlası için ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Avustralya’nın 6. büyük şehri ve turizm başkentidir. Queensland eyaleti başkenti Brisbane’in 70 km güneyindedir. 40 km.lik sahil şeridinde ve özellikle Surfers Paradise’ta dünyanın önde gelen otellerini görülebilir. Ayrıca 3 ulusal park, 4 theme park, 3 de üniversite barındırır. Kasım ayında okulların yaz tatiline girdiği dönemde pek çok genç öğrencinin aynı anda tatile gittiği “Schoolies Period” ile ünlüdür.
Yaklaşık 40 km.lik kumsalıyla Avustralya’nın önemli turistik alanlarından biridir. Burada sörf yaparak büyük dalgaların tadını çıkarmak mümkündür. Ayrıca Gold Coast’un arkasında yer alan Hinterland ya da halk arasında söylendiği şekliyle “altının ardındaki yeşil” yağmur ormanlarına, tepelere, şelalelere ve doğal olarak şekillenmiş kayalara ev sahipliği yapan çeşitli milli parkları içinde barındırır.

Neler Yapabilirsiniz ?

Bu turizm cennetinde sörf yapabilir, müze ve milli parkları gezebilirsiniz .Ayrıca Gold Coast’ta Güney Yarıküre’nin en büyük alışveriş merkezi yer alır. Burada düzinelerce ucuz tişört ve hediyelik eşya dükkânı, Avustralya’ya dair hatıralık bir şeyler alma imkânı sunar.

BAŞVURU YAP
Hemen Ara
Yol Tarifi