LiveZilla Live Chat Software

Yaz Okulları

 Genel
Eki 252015
 
yaz-okullari

Yaz Okulları ya da diğer adıyla yaz kampları 8-18 yaş arasındaki genç öğrenciler için eğitim ve eğlenceyi birleştiren programlardır. Bu programlar sayesinde öğrenciler farklı ülkelerden gelen öğrencilerle beraber uluslararası bir ortamda bulunma şansını elde eder. Okullar genellikle şehir merkezlerinin dışında doğayla iç içe geniş kampüslere sahiptir. Yurtdışı yaz okulu programları Amerika, Kanada, İngiltere, Avustralya, Yeni Zelanda, İrlanda, İskoçya, Malta, Almanya, Fransa, İspanya, Çin gibi ülkelerde dil eğitiminin yanısıra eğlence,aktivite ve yurtdışı gezisi olarak adlandırılabilir. Örnek olarak Avustralya ve Yeni Zelanda yaz kampları daha çok turistik tur ve ingilizce eğitim şeklinde verilirken Amerika yaz kampları daha çok eğlence ve dil eğitimi ağırlıklıdır. İngiltere yaz okulları ise ingilizce dil eğitiminin yanı sıra doğal, kültürel, tarihi gezilerin yanısıra dil eğitimini öğrencilere vermektedir. 2-12 hafta aralıklarında alınabilen bu yurtdışı yaz kamplarının fiyatları da farklı zaman aralıkları sayesinde her bütçeye hitap eder.

Yurtdışı Yaz Okulu programlarında sabah 9:00-12:00 arasında genel İngilizce eğitimi verilir. Öğleden sonra programlarında spor (basketbol, futbol, tenis, yüzme, jimnastik, badminton, rounders), şehir içi ve şehirlerarası geziler( civar bölgeler, müzeler, tarihi ve turistik yerler),sanatsal faaliyetler ( T-shirt boyama, cam boyama, suluboya çalışmaları). Akşam programlarında ise sinema gösterimi, karaoke, tartışma kulübü, partiler, müzik geceleri gibi çeşitli aktiviteler yapılır. Bütün gezi ve aktivite programları okul görevlileri eşliğinde gerçekleşir.

Yurtdışında Yaz Okuluna giden 18 yaş altı öğrenciler için okullar yurt ya da aile yanı konaklama seçenekleri sunar. Aile yanı konaklama seçeneğinde aileler okulların konaklama departmanları tarafından özenle seçilir. Yurt konaklamalarında öğrenciler bulundukları yaş grubuna göre 24 saat gözetim altında bulunur.

Tüm yemekler dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerin dini inançları ve yemek alışkanlıkları doğrultusunda hazırlanır. Türkiye'ye olan yakınlığı ve yaz okulu konusundaki profesyonel geçmişleri göz önünde bulundurulduğunda İngiltere Yaz Okulu Programları en çok tercih edilen yurtdışı yaz okullarıdır.

 Posted by at 20:00