LiveZilla Live Chat Software

Ilgım Asil Westbourne Academy Dil Okulunu Anlatıyor

 
lgım Asil Westbourne Academy

 

Westbourne Academy ile ilgili gözlemlerimi bu okulda eğitim almak isteyen öğrencilere seve seve iletmek isterim. İlk önce Westbourne Academy’ ye geldiğim için mutluyum herhangi bir hayal kırıklığı yaşamadım tabi ki bu insanların ne beklediğiyle alakalı. Şunu söylemem gerekir “tabi ki herkesin hoşuna gitmeyen bir kaç aksilik olabilir ama bu oranın iyi olmadığı anlamına gelmez”. Westbourne Academy butik bir okul. Küçük bir bina ve küçük ama çok sevecen bir eğitim ve yönetim kadrosuna sahip. Okulun tüm kadrosu inanılmaz güler yüzlü ve öğrencilerine yardıma her an açıklar.

Beni en çok mutlu eden şey derdinizi kimseye anlatamıyorken ve gerçekten sizi kimse anlamıyorken okula adım attığınız anda herkes sizi birden anlamaya başlıyor. İstediğiniz kadar konuşamayın hiç önemli değil onlar sizi anlamaya o kadar açıklar ki üzerinizde ki “nasıl anlatacağım şimdi” stresini alıyorlar ve kendinizi çok daha rahat ifade etmeye başlıyorsunuz. Bu da zamanla size düşünmeden konuşma rahatlığını kazandırıyor.

Westbourne Academy ye gelmeden önce internette inanılmaz rahatsız edici boyutta disiplinli bir okul olduğunu okumuştum. Bazen öyle yazılar gördüm ki oradakiler sanki bize zorla bir şey yaptırıyormuş gibi. Evet, okul disiplinli bir okul her okulun kuralları vardır. Önemli olan kuralların olması değil onları ne kadar uygulatabildikleridir. Okula gittiğiniz ilk gün seviye sınavının ardından kuralları açıklarlar size ve sonra imzalamanızı isterler. O an size de yazılı olarak verirler hem okuyup hem de açıklama yaparlar aklınıza takılan herhangi bir şey varsa sorabiliyorsunuz. Belli başlı kurallar var okulda kendi dilini konuşmayacaksın evet gayet normal bir kural herkes İngilizce öğrenmeye gelmiş ve farklı bir ülkedesin ister istemez 2 Türk buluveriyorsun sen bulmasan da onlar seni buluyor ve herkes senin gibi ders aralarında herkesin kendi arasında kendi dilini konuşması düşünülemez. Öğrencilerin oturduğu yerde görevli öğretmen dolanıyor eğer kulağına İngilizceden başka bir dil gelirse senden 10 pence rica ediyor:) Ama bu gayet nazik hatta komik bir biçimde oluyor ama gayette işe yarıyor:)

İkinci internette okuduğum kural ders kitaplarının geri alınmasıydı yani oradan okunduğunda garip geliyor olabilir ama workbooklar bizde kaldıktan sonra ders kitaplarının üzerine yazı yazmıyor olmak ya da geri alınması sorun değil eminim hiç bir öğrenci tekrar açıp readingleri okumaz eğer ben okurum diyorsan satın alabilirsin. Westbourne Academy nin en çok önem verdiği konu evet kesinlikle geç kalmayacaksın burası doğru ama internette şu yazıyor “olurda geç kalırsak ya da hasta olursak doktor raporu istiyorlar kesinlikle kabul etmiyorlar almıyorlar içeri” böyle bir şey yok!

Ders saati belli eğer geç kaldıysan öğretmen sana reception a gidip sebep bildirmeni istiyor başına her şey gelmiş olabilir bunu okula söyleyeceksin. Eğer hastaysan hasta olduğunu ve gelemeyeceğini bildirdikten sonra yine problem yok kimse hayır geleceksin diye tutturmuyor. Sadece sebep bildirmen gerektiğini söylüyor ki bence bu kural “şimdiden okuldan kaçma gibi bir fikri olanları korkutabilir” bunun dışında anormal bir durum yine yok ortada.

 Bu sabah 3 kişi otobüs geç kaldığı için derse 10 dk. geç kaldı ve derse öğretmen tarafından kabul edilmediler. Gittiler receptiona oradan bir yetkiliyle sınıfa getirildiler yani durum şu herkesin ilgilendiği bir konu var okulda eğer geç kaldıysan sebebini dinlemesi gereken kişi okulda öğretmen değil reception personelidir. Bu kadar! Bu çok iyi bir şey çünkü ders bölünmüyor. Hoca girdiği gibi derse başlayabiliyor. Sonuç olarak internette okuduğum şeyler evet doğru ama uygulanış şekli yazıldığı gibi değil! Buradaki her kural öğrencilerin faydasına herkes emin olabilir.

 Posted by at 13:14