LiveZilla Live Chat Software

Aysu Bakioğlu Studio Cambridge Yaz Okullarını Anlatıyor

 
Aysu Bakioğlu

 

Studio Cambridge Sir Michael Yaz Okulu

Tek başıma İngiltere'ye yolculuk çok zevkliydi, korkutucu değildi. Uçaktan inince okulun taksisi ile okula gittik. Akşam yemek saatiydi ben gittiğimde, o akşam yemekte kimseyi tanımadığım için garip geldi ama sonraki gün her şey çok güzeldi zaten.

 Öncelikle benim gittiğim yer Studio Cambridge Sir Michael'dı. Konaklamadan bahsetmem gerekirse, benim kaldığım yurt en yeni olandı ve çok iyiydi. En üst katta kaldığım için odalar büyüktü ve tek kişilikti. Okuldaki dersler her zaman eğlenceliydi 2 farklı ders var her gün, 2 şer saat. Öğretmenler çok anlayışlı ve samimiler. Dersler sıkıcı geçmiyor, genelde grup çalışması gibi aktiviteler oluyor. Sınıfları genelde İngilizce seviyemize uygun yerleştiriyorlardı, en azından benimki öyleydi, dersler ne zor ne de kolay. İlk sınıfımda tek Türk bendim, 2. hafta değişti 1 Türk arkadaşımla aynı sınıfta oldum. İspanyollar çok olduğu için sınıflarda da birden çok İspanyol vardı. Dersten sonra aktivite oluyor, punting de vardı ve çok eğlenceliydi. İnternet, sporlar ve bilezik yapma gibi aktiviteler ver gezi aktivitelerine kâğıt dağıtıp onun üzerinden gidiliyor.

Studio Cambridge Sir Michael Yaz Okulunda kahvaltı ve öğle yemeği güzeldi. Kahvaltıda ekmek tost kahve gibi şeyler vardı. Öğle yermeğinde ise genellikle sandwich, panini, veya sosisli, yanında 3 çikolata, cips veya meyve ve su alıyorduk. Akşam yemekleri az çeşitti ve çok güzel değildi, genelde akşam yemeğini okulda da biraz yiyorduk ama yine de başka bir yerde daha yiyorduk fazla seçenek olmadığı için. Bazen gece acıktığımızda dışarıdan yemek söyledik çünkü yemek erken yeniliyor. Genelde akşam yemekleri için Subway'i tercih ediyorduk. Bazen geceleri yurda pizza söylüyorduk. Benim hayatımın en güzel 1 ayıydı. İngiltere’yi de çok sevdiğimden kaynaklanıyor olabilir ama ortam çok eğlenceliydi. Oradaki bütün insanlar sıcak kanlı, insanlar, stafflar, ve öğretmenler de. Genelde herkes büyük bir grup halinde takılıyor. Genelde herkes her akşam yemekten sonra parkta veya parkın karşısındaki havuzun yanındaki skateboard parkında buluşuyor. Sanırım adı Parker's Piece gibi bir şeydi. Akşamları çok eğlenceli geçiyor, hiç sıkılmadım. Yurtların hepsi City Center'a yakın….

Boş vakitlerimizde oraya gidip alışveriş yapma imkânımız oluyordu. Sadece çarşamba akşamları orada normal bir gece kulübünde yaz okuluna gelen gençler için parti oluyor, 18 yaşının altındakilerin girebildiği. Zaten her hafta gezi oluyor ama pazar bütün gün boş günümüz olduğu için trenle Londra gibi her hangi bir yere de gidebiliyorduk. Ben Camden Town'a gitmeyi çok istemiştim ama her hafta bir arkadaşım uyuyakaldı… Bu sene tekrar gideceğim çünkü dünyadaki en güzel ortam bence orada

 Posted by at 14:01