LiveZilla Live Chat Software

İngiltere Eğitim

 
ingiltere eğitim

İngiltere eğitim geniş bir yelpazeye sahiptir. Farklı yaş gruplarına çok çeşitli eğitim hizmetlerini bünyesinde barındırır. Yurtdışı eğitim; genel İngilizce eğitimi, üniversite eğitimi, yüksek lisans, mesleki eğitim, İngiltere yaz okulları, sınav hazırlık kursları gibi temel başlıklar altında toplanabilir.

İngiltere, bünyesinde barındırdığı yaklaşık 2500 dil okulu ve pek çok üniversitesi ile onlarca yıldır uluslararası binlerce öğrenciye ev sahipliği yapıyor. İngiltere seçkin eğitim kurumları ile dünyanın dört bir yanından gelen öğrencileri, eğitimin yanı sıra geleneksel yaşantısı ve farklı kültürüyle de ağırlıyor.

Türkiye’den yurtdışında dil eğitimi almak üzere gitmek isteyen öğrencilerin büyük bir çoğunluğu İngiltere Eğitimi tercih ediyor.

İngiltere’nin hemen her bölgesi eğitim ve günlük yaşam için uygun olsa da Londra, Oxford, Cambridge, Brighton, Bournemouth İngiltere’de eğitim almak isteyen öğrencilerin seçtiği ilk beş şehir.

İngiltere dil okulları yaklaşık 2500 olarak tahmin ediliyor ancak bu okulların yalnız 380 tanesi British Council tarafından onaylı. British Council onayına sahip bir okulun belli başlı standartları vardır. Kendisine ait bir binası, geniş bir bahçesi, kafeteryası, kütüphanesi.İyi bir okuldan beklenen, öğrencilerin eğitim bitiminde bir müddet okul içerisinde kalıp gün içinde öğrendiklerini pekiştirmesini ve arkadaşlık ortamını güçlendirmesini sağlamaktır. Kendi ülkesinde bir İngilizce dil kursuna gitmektense yurtdışında dil eğitimi almak istemekteki en temel sebep ise tüm gün İngilizcenin duyulduğu ve konuşulduğu çevresel faktörlerden yaralanabilmek dolayısıyla öğrenme hızını arttırmaktır.

Türkiye’den dil eğitimi almak üzere gidecek olan öğrencilere tavsiyemiz; bu kriterleri bünyesinde barındıran mutlaka British Council onaylı bir okula gitmeleri. İngiltere’de eğitim almak isteyen öğrencilerin en çok karşılaşabileceği sorunlar; sınıfında çok sayıda kendi milletinden öğrenci olması, konaklayacağı ailenin ana dilinin İngilizce olmaması, İngilizce düzeyine uygun bir sınıfta eğitim alamamasıdır. Eğitim ile ilgili yaşanabilecek bu tip sorunların ötesinde öğrenciler günlük yaşamla ilgili de bir takım sorunlar yaşayabiliyorlar. Eğitim süresince yaşayacağı şehre adapte olamamak ya da şehrin planlanandan çok daha pahalı olması. Yaşanabilecek tüm sorunların temel sebebi; yeterince bilgiye sahip olmadan yurtdışı eğitim macerasına atılmaktır. Bunu önüne geçebilmek için sektörde olumlu tecrübeye sahip, işinde uzman bir yurtdışı eğitim danışmanlığı acentesi ile iletişime geçmek bu sayede kişilik özelliklerine ve beklentilere ve bütçeye uygun dil okulu ve bölgenin belirlenmesidir. Kayıt yaptırılacak dil programının ne yoğunlukta olacağı ve süresinin ne uzunlukta olacağı da dikkat edilmesi gereken hususlardan biri.

İngiltere son yıllarda gerek dil eğitimi gerek mesleki programlar gerekse üniversite eğitimiyle, kendisiyle aynı kategoride anılan Amerika, Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, Malta gibi ülkelerden bir adım öne çıktı. Yurtdışı eğitimin en pahalı olduğu ülke İngiltere en ucuz olduğu ülke Yeni Zelanda Kabul edilirken, son yıllarda Dolar ve Euro’daki artış bu sıralamayı değiştirdi.

 Posted by at 08:23