LiveZilla Live Chat Software

Çin

 
cin_300x240

Çin tarihi, coğrafyası, iklimi, şehirleri ve eğitim sistemi hakkında ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Çin Halk Cumhuriyeti kısaca Çin, 5000 yıldan fazla tarihe sahip, uzun yıllar boyunca sahip olduğu kültür anlayışının halen daha devam ettiği dünyanın en büyük yüz ölçümüne sahip ülkelerden birisidir.  Dünyanın en büyük nüfusuna sahip olan Çin‘de nüfus sayısı 1.35 milyarın üzerindedir. Bu da Dünya nüfusunun yaklaşık 1/6 ‘sına tekabül etmektedir.

Çin‘in başkenti Pekin‘dir. Çin kendi içerisinde beş özerk bölgeye ayrılmıştır. Bunlar; İç Moğolistan, Tibet, Sincan Uygur, Ningxia Huizu (müslümanlar) bölgesidir. Çin eğitim bölgeleri, çince öğrenmek isteyen öğrenciler için hem eğitim hem de yaşam giderlerinin rahatça karşılanabilmesi açısından özenle seçilmiştir.

Tarihteki en köklü kültürleri ile Antik Çin dönemine kadar uzanan tarihi eserleri sayesinde Fransa ve Amerika ‘dan sonra 57.7 milyon turist sayısı ile Dünyanın en çok ziyaret edilen ülkelerinden birisi olmuştur.

 

 Posted by at 01:40
  • cin_egitim_bolgeleri_300x240

    Çin Eğitim Bölgeleri hakkında ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Yurtdışı eğitim Çin için  önemli bir sektör haline gelmiştir. Çin eğitim sistemini hızla geliştirerek ünive...

    devamı
  • Çin’de Çince Dil Eğitimi

    Çince, Çin'de ve çevresinde yaşayan 1 milyardan fazla kişi tarafından konuşulan binlerce ufak dilin tümüne birden verilen addır ve bunlar tek bir dil sayılırsa, d...

    devamı