LiveZilla Live Chat Software

Akademik Dönem Programları

 Genel
Eki 252015
 
Yurtdışı Dil Eğitimi

Yurtdışında üniversite eğitimi öncesi foundation programına hazırlık ya da uzun süreli dil programlarını daha ucuza mal etmek isteyen öğrencilerin tercih ettiği program tipidir. İngiltere dil okullarının hemen hepsi bu programı sunarken, Amerika, Kanada, Avustralya ve Malta dil okullarının bir kısmında da bu program mevcuttur.

Bu programlar 24-36 hafta süreli olup standart dil eğitiminin yanı sıra Master ve Üniversite programlarına hazırlayıcı nitelik de taşıyabiliyor. Yurtdışında Üniversite okumak isteyen bir öğrenci şayet halihazırda 5.5 IELTS puanına sahipse yalnızca foundation programını tamamlayarak bir üniversitede eğitim almaya hak kazanır. Ancak İngilizce dil seviyesi ortanın altında ise bu durumda öğrencinin foundation programına katılabilmek için öncesinde akademik dil programına kayıt yaptırması gerekebilir.  Genel İngilizce programlarına öğrenciler her hafta kayıt yaptırabilirken Ocak, Nisan, Temmuz, Eylül ayları akademik dönem programları için başlangıç aylarıdır. Bu durum öğrencinin lehinedir çünkü, sınıfta her hafta öğrenci değişikliği konsantrasyon ve konuların tekrarı açısından verimi azaltır. Bununla beraber akademin yıl kurslarını, standart genel İngilizceden ayıran en önemli fark; aynı süreli eğitimin  % 25- %30 daha ekonomik olmasıdır. Yurtdışında eğitim almak isteyen bir öğrenci kendisi için doğru bölge ve doğru okul belirlemiş ise, katılacağı akademik yıl programı ile düzenli ve sıkı bir çalışmayla İngilizce dil becerisini ihtiyaç duyduğu seviyeye çıkarabilir; TOEFL, GMAT, IELTS gibi sınavlardan üniversite ya da yüksek lisans programlarından birine kayıt yaptırabilecek puanı alabilir. Bu program sayesinde katılımcı gramerini, telaffuzunu, kelime haznesini ve dil iletişim kabiliyetini geliştirme şansına sahip olur. Bunun yanı sıra Türkiye’de ki bir üniversitede eğitim alacak olan bir öğrencinin hazırlık sınıfını Akademik yıl programı ile yurtdışında okuyabilir. Bu sayede daha az ücret ödeyerek, daha iyi bir İngilizceye sahip olabilir.

Yurtdışı Eğitim süreci içerisindeki en önemli nokta elbette kişinin hedef ve ihtiyaçlarına uygun ülke, şehir ve okulun tercih edilmesidir. UED (Uluslararası Eğitim Danışmanları Derneği) üyesi bir Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Şirketi öğrenciye bu süreçte vereceği ücretsiz danışmanlık ile doğru bir şekilde yönlendirecektir. UED üyesi olan ve 15 yıldır sektörde güvenli hizmet veren AF yurtdışı Eğitim Danışmanlığı aracılığı ile tüm işlemlerinizi ücretsiz gerçekleştirip, detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

 Posted by at 19:00